GİRESUN - GÖRELE - GÜNEYKÖY KÖYÜ
Hoş Geldiniz, Bizi İhmal Etmeyin!

GİRESUN - GÖRELE - GÜNEYKÖY KÖYÜ

Güneyköy mensuplarının paylaşım alanı ***Guneykoy.Net***

AnasayfaKapı*TakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Çıkışı olmayan yol!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Zeynel KARATAŞ
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRETMEN/ Eğitim-Öğretim
Ad, Soyad : Zeynel KARATAŞ

Kişi sayfası
Deneme Alanı: Deneme

MesajKonu: Çıkışı olmayan yol!   7/21/2008, 21:25

Very Happy Very Happy Bu hayatta neyi, ne kadar ve niçin öğrenip uygulamaya çalıştığımız çok önemlidir aslında. Fakat çoğumuz bunu düşünme ihtiyacı bile hissetmeyiz. Maalesef günümüzde dünyevi ilmlere verdiğimiz önemi uhrevi ilimlere verme kaygısı taşımıyoruz.
Very Happy Bu konuda lise yıllarımdaki bir hocam "Tek kanatlı kuş uçamaz. Sadece dini veya sadece dünyevi bilgileri öğrenmek tek kanatlı kuşa benzer." demişti. Elbette çok haklıydı. Çünkü zamanımızın gençlerinde sadece maddi gelecek kaygısı had safhaya ulaşmış durumda. Eğitim alanında bir yarış atı gibi yarıştırılıyorlar. Bunda elbette biz ana babaların da büyük suçu var.
Very Happy Bir an önce her iki türlü (hem dünyevi, hem de uhrevi veya dini) bilgilerle donatılmış bir nesil yetiştirme kaygısını taşımaya başlamazsak geleceğimizin pek te parlak olmayacağı düşüncesindeyim.
Very Happy Tek taraflı eğitim alan çocuk eksik kaldığı alanda sürekli yanlış ve zararlı bilgilerin hedefi durumundadır. Lütfen çocuklarımıza ve gençlerimize "çok sesli" düşünmeyi, "empati(karşısındakininyerine kendini koyma) yapmayı ve her düşünceyi inceleyebilme becerisi kazandırmaya çalışalım.
Very Happy Lütfen onları çıkışı olmayan yollara sokmayalım!
Very Happy Okumayı, araştırmayı, sevmeyi, saygıyı ilke edinmiş bir nesil ancak sağlam bir toplumu oluşturabilir.
Very Happy Hepinize sevgi, saygı ve selamlar...
Very Happy Hoşçakalın, sevgiyle kalın....
flower Very Happy flower Very Happy flower Very Happy flower Very Happy flower Very Happy flower
Kullanıcı profilini gör http://guneykoy.net
Zeynel KARATAŞ
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek
İş/Hobiler : ÖĞRETMEN/ Eğitim-Öğretim
Ad, Soyad : Zeynel KARATAŞ

Kişi sayfası
Deneme Alanı: Deneme

MesajKonu: Geri: Çıkışı olmayan yol!   7/22/2008, 14:42

Bir günün yarısı kadar zamanda yazdıklarımı epey arkadaş okumuş. Faydalı olduğunu düşünenler veya eleştirmek isteyenler lütfen cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı profilini gör http://guneykoy.net

Çıkışı olmayan yol!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası